בין אם אתם כותבים או לומדים בתור תחביב או כי אין לכם משהו אחר לעשות, או במידה ואתם אנשים טכנולוגים שבעצם עובדים מדי יום ואף מתפרנסים מזה, תמיד כדי להתעדכן בכל מה שחדש בטכנולוגיה, מדי יום נעשים שינויים, מתווספים דברים חדשים לעולם הפיתוח, וקמים סטארטאפים חדשים אשר טוענים שהם הדבר הבא בעולם הטכנולוגי. הפוסט הזה הוא פשוט מאוד, הוא מציג רשימה של בלוגים/אתרים שעזרו לי ועדיין עוזרים מדי יום בלמידה על העולם שבעצם לעולם לא נגמר וכל יום מתעדכן במשהו חדש, מרבית האתרים הינם באנגלית, אך אולי תמצאו כאן גם כמה אתרים בעברית שכתובים בפורמט שאפשר בעצם לשבת ולקרוא וללמוד מהם.

זה אולי אחד הבלוגים הטובים ביותר אפשר למצוא כיום (אם לא הטוב ביותר) מבחינת תוכן ענייני, עדכונים שוטפים, כתיבה ברמה מאוד גבוה וכל זה תחת קורת גג אחת. מי שלא מכיר את Chris הוא אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם ה PHP וברשת בכלל, הוא כתב מספר ספרים אשר מתמחים בעיקר באבטחת מידע ואבטחת מערכות. הוא חבר פעיל בצוות הפיתוח של PHP ומשמש גם כמרצה במספר מקומות.

עוד דמות מרכזית בעולם ה PHP, כאחד מצוות הפיתוח המרכזי של PHP, הוא אחראי על כל הנושא של Unicode ועבד רבות על PHP 6, בין השאר הוא עבד על מערכות כמו Smarty, יצר את PHP-GTK, כתב מספר ספרים ביניהם (PHP COOKBOOK) הוא גם מרצה אודות PHP במספר מקומות. בבלוג שלו תמצאו פחות עניין בנושא פיתוח מאחר והוא כותב גם דברים אודות החיים הפרטיים שלו. אבל כדי להציץ מדי פעם.

זהו איש מאוד מרכזי לכל אלו שמשתמשים בתוסף XDEBUG, הוא בעצם זה שכתב את התוסף הזה עבור PHP. יש לו הרבה ידע גם בכל הנושא של GeoLocation ולדעתי הוא עובד גם עכשיו על תוסף כלשהו או מחלקה כלשהי שמבצעת פעולות מסוימות הקשורות למיקום גיאוגרפי. הפוסטים שלו אומנם לא מתעדכנים בתכיפות אך יש לו הרבה מה להציע וללמד בכל הנושא של סדרי עדיפויות, ביצועים וכיצד אפשר ליעל קוד ולבצע בדיקות כדי לעלות על מקומות אשר כוללים בתוכם נזילות זכרון.

הוא העורך הראשי של האתר devzone.zend.com הבלוג שלו מכיל בעיקר פוסטים ומידע אודות חיו הפרטיים שזה פחות מעניין לנו, אבל מדי פעם הוא כותב משהו שקשור ל PHP שבדרך כלל לא תמצאו במקום אחר, הוא נותן דוגמאות מחיי היום יום שאלו הם הדוגמאות הטובות ביותר אפשר לקבל.

בלוג שהתחלתי לעקוב אחריו ולקרוא רק לאחרונה, לאחר שהתחלתי להתעניין ולעבוד עם MongoDB, היא אחת מהאנשים שעובדים על MongoDB ובעצם כותבת כל הזמן בנושא הזה. אפשר למצוא שם כל מיני עזרים ודרכים כיצד לבצע פעולות מסוימות שהיינו מבצעים בעזרת מסדי נתונים אחרים עם MongoDB. נוסף לכל היא גם זו שכתבה את התוסף של MongoDB ל PHP ככה שהיא מאוד בקיעה בנושא הזה גם כן.

זהו אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם של Zend Framework, הוא נכנס לתפקיד של מנהל המוצר של Zend Framework לפני כשנה, מאז הוא הוביל את Zend Framework למקום בו היא נמצאת כיום, ככלי עזר רב תכליתי. הוא כותב בעיקר על Zend Framework והבלוג שלו מתעדכן באופן קבוע, אם אתם עובדים עם Zend Framework אז כדי מאוד להכנס ולעניין בלוג זה.

רוב גם הוא, בעיקר כותב על Zend Framework, הוא אחד מהסופרים שכתבו וערכו את הספר Zend Framework In Action (שדרך אגב קראתי אותו), שמאוד שימושי ומומלץ לאלו שמתחילים לעבוד עם Zend Framework, הוא נותן דוגמאות חיות של דברים שנעשים מדי יום שאפשר לבצע אותם בקלות בעזרת Zend Framework, מלבד הספר הוא מפרסם מדי פעם אודות Zend Framework חידושים ועדכונים בנוסף לנושאים כלליים אחרים ב PHP.

זהו האיש שפיתח את PHPUnit, לאלו שלא מכירים זהו כלי המאפשר בדיקה של קוד (לא תקינות קוד אלה לבדוק אם הקוד עושה את מה שהוא אמור לעשות). בנוסף לכך הוא הקים את thePHP.cc אשר מספקת שירותי יעוץ והדרכה ב PHP. הבלוג שלו מכיל בעיקר נושאים הקשורים ל PHPUnit, כל מיני טיפים ומדריכים לשימוש מתקדם בכלי זה.

הנה הייצוג הישראלי, הוא אומנם מנהל המוצר ב Zend אבל הוא מאוד פעיל בתחום הפיתוח גם כן, הוא כתב כמה רכיבים עבור Zend Framework, מרבית ההתעסקות שלו היא מסביב ל Zend Server, ולפעמים הוא יכתוב בבלוג על דברים שאתם בדרך כלל (או ממש) לא צריכים p: אבל בכל מקרה ישנם הרבה דברים שנכתבים שם שכדי מאוד לקרוא, גם אם לא תשתמשו בהם בזמן הקרוב.

אני חושב שזה מספיק בתור רשימה התחלתית, תתחילו לעקוב אם אתם עדיין לא עוקבים אחריהם, התעניינות וקריאה אודות מרכיבים חדשים תמיד עוזרת ומעשירה אותו.