הרבה בקשות ושאלות נשאלו בנוגע לאשף התקנה ב PHP כדי להתקין מערכות כתובת ב PHP בצורה פשוטה יותר, בתור מתכנת אחד הדברים העיקרים שאני שם לב אליהם זה הפשטות ונוחות השימוש ללקוח. לכן מתן אשף התקנה פשוט שכל מה שהלקוח צריך זה להריץ אותו כדי להתקין את המערכת שבעבורה הוא שילם הינו גורם חשוב בכל הנוגע לשירות לקוחות.

לכן לקחתי את הזמן לכתוב משהו שאני בעצמי משתמש כיום אשר משמש בתור אשף התקנה, זהו אשף די בסיסי אך עושה את העבודה הדרושה, בכל שלב כמובן תמיד אפשר להוסיף לו עוד אפשרויות שהוא יכול לעשות.

בעזרת האשף הזה ניתן יהיה להריץ שאילתות מסד נתונים ללא הגבלה, כל השאילות נמצאות בקובץ מרוכז אחד ככה שהעריכה הינה קלה ופשוטה.

בנוסף לזה האשף יכתוב לקובץ הגדרות עם כל פרטי המסד ועם פרטים נוספים כגון קישור מלא לאתר ונתיב מלא לאתר שאותו המשתמש יכול לערוך תוך כדי ההתקנה.

כמו כן, האשף הינו מספיק בטוח כדי להריץ אותו על אתרים באוויר מאחר והוא מאפשר הרצה של האשף רק פעם אחת, לאחר ההרצה הראשונה יווצר קובץ נעילה לאשף שרק על ידי מחיקתו ידנית תתאפשר הרצה שנייה שלו.

אחד הדברים שהיו חשובים לי להוסיף זה תצוגת האשף בשפות שונות, לכן באשף זה ניתן לצפות (כברירת מחדל כרגע) בשני שפות אנגלית ועברית, אך הוספה של שפות נוספות הינה קלה במיוחד, זה רק עניין של שכפול קובץ השפה באנגלית או בעברית, מתן שם חדש לקובץ שנוצר שהשם יהווה בעצם את הכותרת של השפה, ולאחר מכן תרגום כל הביטויים בקובץ.
(לדוגמא: אם אנחנו רוצים ליצור שפה חדשה ‘ספרדית’ אנחנו נשכפל את הקובץ english.php או hebrew.php איך שנוח אשר נמצאים בתיקיה /installer/data/lang/ ונתן לקובץ המשוכפל החדש שם ‘spanish.php’ ככה שהוא ייצג את השפה הספרדית לאחר מכן לתרגם את כל הביטויים בתוך הקובץ החדש שנוצר ולהוסיף אותו לאותו נתיב בו נמצאים שאר השפות לאחר מכן המערכת תאתר אותו אוטומטית ותוסיף לרשימה)

תוספת קטנה שהוספתי זה האפשרות של התצוגה של האשף בשני צדי הדף. זאת אומרת שבשפות עברית ועברית (כמובן שאפשר לעשות את זה לכל שפה אחרת זה עניין של הגדרה של ערך בתוך קובץ השפה) האשף יוצג מימין לשמאל, לכל שאר השפות הוא יוצג משמאל לימין כפי שנהוג.

האשף הינו מעוצב וידידותי למשתמש/לקוח ככה שלא צריך לעבוד קשה על העיצוב שלו. במידה ומשהו מעוניין להרחיב את האפשרויות בו מוזמן לעשות זאת כל עוד הוא משאיר את הזכויות יוצרים במקומם.

דוגמאות:

עמוד ראשיעמוד פרטי מסד נתוניםעמוד הרצת שאילתות מסד נתוניםפרטי קובץ ההגדרותסיום

הורדה: classinstaller-v1

ואדים. 🙂