השמועה הזאת רצה במספר רב של מקורות: אחרי כמעט שנתיים מלאות של בעיות אופטמזציה ופרופילים טוויטר שוקל לנטוש את ה framework אשר הוא משתמש בו כרגע (ruby on rails) ולהתחיל מחדש עם PHP או JAVA (פתרון אחר שהם הציעו זה להמשיך עם Ruby אבל לנטוש את Rails).

אפיוןהארכיטקט הראשי לשעבר של טוויטר Blaine Cook טען בזמנו שאופטמזצית ה RAILS היא “קלה” והציג אפיון כיצד להפוך את המערכת למהירה יותר (ראו תמונה). אבל בעיות עדיין התרחשו גם לאחר ש Cook טען שהוא פתר את כל הבעיות וביצע את כל מה שהיה רשום באפיון שלו. זמן קצר לאחר השלמת האפיון כפי שהוא היה כתוב שירות טוויטר לא פעל לפרק זמן של שלושה ימים ובכך הושפעו כמות המשתמשים האדירה שלהם.

Cook טוען שמעבר מ Rails או לא לא יפתור את כל הבעיות שיש ל טוויטר כיום, וזו בטוח לא תיהיה מטלה קלה מאחר ויש להם מערכת שנכתבה במשך שנתיים שלמות תחת Rails ומעבר לשפה אחרת או ל Framework כזה או אחר לא בהכרח ישנו את המצב של טוויטר בו הוא נמצא כיום. כפי שטוויטר מחפש דרכים להפסיק את השימוש ב Rails חברות רבות אחרות עושות בידיוק את ההפך, בשנה שעברה האתר Yellowpages.com עזב את JAVA לטובת Rails וכיום נמצא במקום השני ברשימת ה 100 של רשימת האתרים הכתובים ב Rails (מקור unofficial Rails 100 wiki) .

Rails היה גורם לויכוחים רבים בין מתכנתים שונים לגבי זה שהוא פגום ולא יציב מספיק; אחרים טענו בידיוק את ההפך ( קראו כאן, כאן, וכאן ). בתחילת שנת 2008 אחד ממפתחי ה Rails הראשונים והחשובים ביותר (Mongrel) עזב את Rails לטובת שפה אחרת.

לגבי מה שנאמר על ידי Evan Williams כל מה שאפשר לומר זה שישנם שמועות רבות ממקורות פנימיים לגבי זה שטוויטר רוצה לעבור מ ROR, זאת לא תיהיה הפעם הראשונה שחברה דחתה משהו שלאחר מכן נתגלה כנכון ב 100%.