הרבה שואלים מה זה Ruby On Rails (בקיצור RoR) איך משתמשים בזה והאם זה קיים גם אצלנו בשרת?

זה התחיל מ Ruby בלבד, רק לאחר מכן הגיע ה Rails. זה התחיל מזה ש Ruby הינה שפת תכנות קוד-פתוח שפותחה ביפן בשנת 1995. ברוב השרתים כיום Ruby כבר מותקנת ופועלת בידיוק כמו שאר שפות התכנות הפועלות על אותו השרת כמו PHP, ASP ו Perl .

“Rails” הינה התקנה נפרדת שגם היא מותקנת על השרת ומשמשת בתור Framework ל Ruby כדי לבצע פעולות נפוצות של Ruby מהר יותר. היא פותחה בשנת 2004 על ידי David Heinemeirer Hansen, היא כמו Ruby , גם שפת תכנות בקוד-פתוח ומהווה גורם חשוב למפתחים בשפת Ruby מאחר והיא מאפשרת כתיבה מהירה יותר וקלה יותר.

לדוגמא כדי לבצע את הפעולות הנפוצות ביותר כמו שליפה, עדכון ומחיקה של רשומות במסד נתונים יכולה לקחת לא מעט זמן בביצוע הפעולות הכל כך פשוטות ונפוצות הללו. בניגוד לכך Rails מכיל פקודות מובנות ב Framework כדי לבצע את אותן הפעולות בכתיבה של כמה שורות בלבד, הרבה יותר קל, הרבה יותר פשוט ופרודקטיבי. בעזרת Rails ניתן לבצע פעולות בזרירות וביעילות מה שהיה לוקח כמה שעות וכמה מאות שורות קוד ב Ruby בלבד.

ובכך Ruby On Rails מקבל הרבה פופולאריות בזמן האחרון מאחר והיא מהווה בסיס טוב, מהיר ויעיל לכתיבת אתרים ומערכות WEB למיניהם.

לקריאה נוספת אודות RoR ניתן לקרוא Ruby-lang.org/en/ ו Rubyonrails.com.