הכנה לבחינה של ZEND - דברים שרצוי לעשות

הרבה שאלות נשאלות אודות הבחינה של ZEND, מה כדי לעשות? מה צריך לעשות? עד כמה זה קשה? אז בתור התחלה אני חושב שלתת כמה “הערות” לאלו שמעוניינים לגשת לבחינה ורוצים לדעת באמת מה רצוי שהם יעשו. זה אומנם לא רשימה מלאה או ארוכה, אבל זה בהחלט מספק לקבלת מידע או ידע בסיסי כלשהו אודות הבחינה, התהליך של לפני הבחינה והתהליך אחריו.


  • דבר חשוב מאוד! קראו את הספר Zend PHP5 Certification Study Guide . זה בהחלט משהו שרצוי מאוד לעשות מאחר והוא מסכם כמעט על כל הנושאים שתשאלו עליהם בבחינה (למרות שכמובן זה עניין של מזל על איזה בחינה תפלו ואילו שאלות תראו שם).

  • רצוי לקרוא עוד כמה ספרים בנושא כמו Essential PHP Security, PHP 5 Objects, Patterns, and Practice, ורבים אחרים. רק תבחרו קראו ותנסו להפנים כמה שיותר.

  • design patters - זה המפתח להצלחה בבחינה. PHP 5 סובב סביב ה design patterns שהציג עמו. וכדי מאוד לדעת אותם.

  • לא משנה כמה ספרים תקראו, או איזה ספר כבר קראתם, שום ספר לא יגיע לרמה והאינפורמציה שה MANUAL של PHP מגיע אליו. זהו העזר הטוב ביותר ודרך הלמידה הטובה והמהירה ביותר. משהו שצריך להיות אצל כל מתכנת PHP על שולחן העבודה שיהיה נגיש.

  • ישנם הרבה חלקים שצריך לעבור עליהם כדי לגשת לבחינה, חלקם יותר חשובים מאחרים אבל אני אישית קראתי כמה שיותר אודות XML, Streams, PDO, Sqlite למרות שכמות השאלות שנשאלתי אודות נושאים אלו היה מועט (אם בכלל) אבל שוב, אף בחינה לא תיהיה זהה לאחת אחרת לכן אל תקחו סיכון ותנסו ללמוד גם אותם כדי שתתמצאו בכמה שיותר נושאים. כמו כן לתת דגש על DOM XML, SimpleXML, XML Parser, Streams functions, PDO.

  • ביטויים רגולריים, גם זה נושא לא פשוט ומשהו בלתי נפרד בתור מתכנת. ביטויים רגולריים הם חלק ניכר בפיתוח מערכות מתקדמות וכדי מאוד שתדעו אותם.

  • ישנם תוספים כמו SPL שאני מניח שמעט מאוד שמעו עליהם, או התנסו בעבר שבעצם רשומים בתור נושאים בבחינה גם כן. פונקציות שגם לא שמעתם עליהם בעבר כמו __halt_compiler(), error_reporting() הם גם חלק חשוב לדעת לפני הבחינה, איך להשתמש בהם ומה הם עושים בידיוק.

  • בדקו את עצמכם! דרך טובה לבדוק את עצמכם תיהיה כמובן לרכוש חבילה של Zend Certification Online Practicing Tests חבילה של 10 עולה $22 בלבד. ואני חושב שמה שהיא מספקת בהחלט שווה את המחיר.


אמנם לא הרבה מידע, אבל זה משהו שבהחלט מספק לקבלת מידע בסיסי אודות הבחינה.

Share Comments